Можност за поправен: Русија бара Канада да…

Извинувањето на канадскиот премиер Џастин Трудо во…

Полска бара Канада да го екстрадира нацистот…

Полскиот министер за образование Пшемислав Чарнек соопшти…

Претседателот на парламентот на Канада си даде…

Претседателот на парламентот на Канда си поднесе…

Што се случува со Канада? Стоечки овации…

При посетата на Зеленски на Канада и…

Нова воена помош од 480 МИЛИОНИ ДОЛАРИ…

Канада ќе обезбеди дополнителна воена помош од…

(Видео) Канада: Христијаните заедно со Муслиманите за…

Денес во Отава се обединија Христијаните и…

Поразен “дрим-тимот” во кошарката: Канада ги победи…

Кошаркарската репрезентација на Канада дојде до својот…

Ковачевски-Жоли: Длабоко го цениме партнерството со Канада…

Претседателот на Владата на Република Македонија, Димитар…

Петровска – Жоли: Покажавме заедништво во зацврстувањето…

Македонија и Канада покажаа заедништво во зацврстувањето…

Министерката за надворешни работи на Канада утре…

Министерката за надворешни работи на Канада, Мелани…