Бектеши во официјална посета на Вашингтон

Министерот за економија, Крешник Бектеши од денеска…

Бектеши убеден: Пакетот закони за коридорите 8…

Пакетот закони за изградба на коридорите 8…

Бектеши откри: Се замрзнува цената на краставиците,…

Министерството за економија соопшти дека утре ќе…

Добра вест: Следната недела дополнително ќе се…

Производителите на брашно во државата следната недела…

Ковачевски и Бектеши пак шетаат по маркети

Претседателот на Владата на Република Македонија, Димитар…

Бектеши: Не само платите, ќе растат и…

По Одлуката за зголемување на минималната плата…

Бектеши за пекарниците: Четири-пет компании се здружиле…

Во Градот Скопје во делот на производство…

Можно е замрзнување на цената и на…

 Идната недела ќе се направат анализи и…

Официјално: Се замрзнуваат и намалуваат цените на…

Владата денеска одлучи да се замрзнат цените…

Владата денеска ќе ги замрзне цените на…

 Освен лебот, чија цена Владата ја замрзна…