Прилепските пожарникари спасија куче коешто било потиснато…

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира…

Куче паднало во шахта и ги изгризало…

Денеска паднато куче во шахта ги изгризало…

Куче нападна и уби 82-годишна жена во…

Сопственикот на стафордот кој уби 82-годишна жена…

Запознајте го Зиги, новата маскота на ЈП…

Зиги е најстариот резидент на ЈП Лајка,…

Србин нуди награда од 10.000 евра за…

Еден сопственик нуди неверојатна награда на оној…

Хорор во Белград: Куче му распори стомак…

Четиригодишно дете во Белград е брутално нападнато…

(Видео) Грк плати 30.000 евра за влечење…

По објавеното видео на социјалните мрежи на…

Трагедија и во Софија: Куче го нападна…

48 годишен жител на Софија почина, откако…

(Видео) Тим на ЈП “Лајка” спаси куче…

По пријава на загрижени граѓани, тимот на…

Росоклија: Оправдувањата за однесувањето на кучето што…

Академикот Горазд Росоклија на Фејсбук го коментира…