Кина и САД ја задржаа цената на…

Цените на нафтата се искачија над 84…

Португалска компанија пронајде 10 милијарди барели нафта…

Португалската нафтена компанија Галп Енергија во неделата…

(Фото+видео) Хаос во Штип: Излеана нафта по…

Државен инспектор за животна средина од Одделението…

Цените на суровата нафта достигнаа петмесечен максимум

Цените на суровата нафта се зголемија за…

Цената на златото и понатаму расте, благ…

Во најголем пад денеска се европските и…

Пораснаа цените на нафтата на светските берзи

На лондонската берза цената на барелот за…

(Видео) Серија напади врз руски региони: Горат…

Единиците за противвоздушна одбрана пресретнале 35 украински…

Паѓаат цените на нафтата на светските берзи

Во саботата наутро цените на нафтата на…

Земјите од ОПЕК плус го намалуваат производството…

Русија дополнително ќе го намали производството и…

Паднаа цените на нафтата

На глобалните пазари цените на нафтата паднаа…