Фатени живи: Битолчани краделе нафта од машина…

Полициски службеници од Полициското одделение Новаци ги…

Пад на цената на нафтата на светските…

Цените на нафтата на меѓународните пазари паднаа…

Пораснаа цените на нафтата на светските берзи

Цените на нафтата на меѓународните пазари во…

Нов пад на цените на нафтата на…

Цените на нафтата денеска паднаа под нивото…

Благ пад на вредноста на доларот и…

Доларот падна втор ден по ред, a…

Нафтата поскапе: Цената за барел повторно над…

Нафтата поскапе. Загриженоста за снабдувањето ја зголеми…

Драстичен пад на цените на нафтата на…

За првпат после три месеци, цените на…

Германија расчистува со Русија: Од август нема…

Германија од 1 август целосно престанува да…

Русија има каде да продаде: Путин ја…

Русија ја пренасочува трговијата и извозот на…

Конечно: Утрово драстичен пад на цените на…

Цената на нафтата на лондонскиот пазар утринава…