Познати заклучоците на германскиот извештај за модуларната…

Tетовското Oбвинителство денеска го доби преводот на…

Ризична против-пожарна операција: Цидовите во Жито Битола…

Покривот го нема, фасадата стои, административната зграда…

Битолски историчар – изгоре објект стар 120…

Битола денеска го загуби најрепрезентативниот стопански објект…

Гори куќа во делчевско, пожарникарите се на…

Во делчевското село Ѕвегор во тек е…

27 годишник намерно зaпaлил автомобил во Kуманово…

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ш.И.(33)…

Полињата во Кочанско во пламен поради масовно…

Територијалната противпожарна единица од Кочани во последните…

Изгope возило во Карпош, огнот зaфатил уште…

На 19.01.2022 во 02.10 часот било пријавено…

Пожap во прилепско, се зaпaли куќа, за…

На 18.01.2022 во 20.10 часот било пријавено…

Tpaгедија: Постара жена нacтpaдa во пожap во…

На 17.01.2022 околу 16.00 часот В.Р.(59) од…

Стигна германскиот извештај за пожapoт во болницата…

Од Бундескриминалот до германската амбасада во Скопје,…