Приведено лице по распишана потерница за доиздржување…

Денеска (08.12.2023) полициски службеници од Полициската станица…

(Видео) 50 полицајци повредени за време на…

Околу 50 полицајци се повредени како последица…

Британската министерка за внатрешни работи Браверман ја…

Британската министерка за внатрешни работи Суела Браверман…

Почина израелската полицајка која утрово беше нападната…

Почина израелската гранична полицајка која утрово се…

Три случаи на семејно насилство пријавени во…

Во полиција вчера и утрово биле пријавени…

Француски медиуми: Полицијата во Париз застрела жена…

Според очевидци, жената, која била целосно прекриена,…

Косово: Убиени тројца напаѓачи, а уапсени се…

Косовската полиција официјално потврди дека тројца од…

“Спречен голем криминал”: Косовската полиција заплени 3,5…

Косовската полиција синоќа спречи шверц на над…

„Да ги заштитиме децата во сообраќајот“, „Стави…

Вчера на подрачјата на Секторите за внатрешни…

Исчезната девојка во тетовско, ја нема од…

Утрово 07.20 часот во СВР Тетово, А.И.(57)…