11 лица загинаа откако мост во Кина…

Единаесет лица загинаа, а повеќе од 30…

На Флорида прогласена вонредна состојба поради поплави

На повеќе места на Флорида е прогласена…

(Видео) Поплави во Германија, расте водостојот на…

Откако поплавите погодија делови од Германија, поплавите…

Поплави во Германија: Железничкиот сообраќај меѓу Берлин…

Железничкиот сообраќај меѓу Берлин и Минхен, како…

(Видео) Хаос во Германија: Пукна брана, затворот…

Обилните врнежи во Германија денеска предизвикаа поплави…

Реки по улиците: Хаос и поплави во…

Турскиот главен град Анкара синоќа беше погоден…

(Видео) Силно невреме, поплави и прекини на…

Силно невреме ја зафати Грција, поточно Лариса,…

(Видео) Невреме го погоди југот на Британија:…

Најмалку три лица загинаа од бурата Хенк…

Русија: Поплавувањето на Газа би било воено…

Претставникот на Москва во ОН го осуди…

КАТАСТРОФА: По поплавите, на Њујорк му се…

Чадот од шумските пожари во Канада го…