Најстудено во Берово, најмногу снег на Попова…

Најниски -10 степени утрово во 8.30 часот…

Се очекува првиот снег во Македонија: Минусни…

Утрово на Попова Шапка и во Лазарополе…

На Попова Шапка 11 степени под нулата…

Најстудено изутринава во државава е на Попова…

На Попова Шапка -12 степени и 52…

На Попова Шапка утрово се измерени -12…

Во Маврово половина метар снег, на Попова…

Највисока снежна покривка од 50 сантиметри утрово…

Најстудено во Берово, најмногу снег на Попова…

Најстудено утрово е во Берово со -11…