Велика Британија се подготвува да ја убеди…

Западот, наводно е разочаран од неуспешната контраофанзива…

ЕУ ќе ги отвори преговорите со Босна…

Европската унија е подготвена да ги отвори…

Портпаролот на катарското МНР: „Најтешката страна“ во…

-Процесот на преговори е тежок од сите…

Грчкиот премиер збесна откако Велика Британија ненадејно…

Атина изрази „навреденост“ од премиерот Риши Сунак…

Путин: Никогаш не cе откажавме од преговори…

Русија никогаш не се откажала од мировните…

Ројтерс: ЕУ најверојатно да ја „одложи“ одлуката…

Блокот, исто така, се соочува со тешки…

Страшно е што Македонија не може да…

ЕУ има потреба од Западниот Балкан. ЕУ…

Пристапот на ЕУ кон Украина е „надреален“…

Европската унија прави грешка со олеснувањето на…

Совет на ЕУ: Албанија да покаже креативност…

Минатата недела земјава доби покана од ЕУ…

Столтенберг: Досега не видовме вистинска волја од…

Досега не видовме вистинска волја од страна…