Нетанјаху мора да биде казнет, за никој…

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и неговата администрација…

Ердоган: На Нетанјаху треба да му се…

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска изјави…

Ердоган: Европските лидери се обземени со срамот…

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави денеска…

Нетанјаху го обвини Ердоган дека поддржува тероризам:…

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху го обвини турскиот…

Ердоган: Нема да ги оставиме нашите палестински…

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, изјави дека…

(Видео) Ердоган со авион пристигна на митингот…

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган пристигна со…

Звучи познато – Ердоган: Хамас не се…

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го повика…

Ердоган: Молкот на Западот доведе до катастрофа…

Молкот на западните земји доведе до хуманитарна…

Си легнаа на брашото: Ердоган предлага турскиот…

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган предложи парламентот…

Ердоган преговара со Хамас за ослободување на…

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган преговара со…