Трагедија: Млада жена почина откако ѝ се…

На млада 27-годишна жена која престојувала во…

Скопјанка измамила банкари! Ѝ дале кредит од…

СВР Скопје информира дека е поднесена кривична…

Исчезна 17 годишна скопјанка

17-годишна скопјанка е пријавена за исчезната. На…

Скопјанка нападната на Бит Пазар

На 03.10.2022 во 21:22 часот Г.А.(33) од…

Приведена 26-годишна скопјанка барана со централна потерница:…

Вчера во Скопје, полициски службеници од тим…

“Сиромав човек, жив ѓавол”: Скопјанка земала кредит…

Единицата за економски и компјутерски криминал при…

Страшно: Скопјанка и нејзиното дете претепани во…

На 07.03.2022 во 15.30 часот во Полициска…

Приведен државјанин на Романија: Се обидел да…

Од МВР соопштуваат дека на 01.03.2022 во…