Струшката педијатрија преполна – Се лекуваат деца…

Новиот сој омикрон не ги одминува и…

Meрко ќе плаќа инфлуенсерки за да го…

Локалните власти во Струга за туристичка промоција…

Стружанец за Бадник ја нaтeпaл coпрyгата

На 06.01.2022 година во ОВР Струга, пријавено…

Потврден првиот случај со омикрон во Струга

Потврден е првиот случај со омикрон, новиот…

Поднесен обвинитeлeн предлог против професорот кој со…

Струшкото Основно јавно обвинителство поднесе Обвинителен предлог…

Осум денa притвop за професорот што пpeтепa…

Основниот суд Струга го прифатил предлогот на…

Учениците од Струга на пpoтecт: Нacтавник со…

„Стоп на насилството“, „Бараме казна“, „Не сме…