МД „Илинден”: Честитки до студентите по македонски…

Македонското друштво "Илинден"-Тирана упатува честитки до првата…

Македонската амбасада во Тирана објави телефонски броеви…

Пред почетокот на главната туристичка сезона во…

По Призрен, Али Ахмети прогласен за почесен…

Советот на општина Тирана на денешната седница…

Зеленски денеска пристигнува во Тирана

Денеска во Тирана ќе се одржи Самит…

Антивладини протести во Тирана и порака до…

Обединетата опозиција во Албанија под мотото „Или…

Македонски државјанин баран со меѓународна потерница уапсен…

Македонскиот државјанин В.Е.(32) од Струга е уапсен…

Албанец се обидел да шверцува над 8…

Албанската полиција привела жител на Паскуќан, Тирана,…

Од февруари македонскиот јазик ќе се изучува…

Во февруари следната година ќе започне наставата…

Македонскиот јазик од февруари ќе се изучува…

Во рамки на соработката  меѓу Меѓународниот семинар…

Македонско друштво „Илинден“-Тирана: УКИМ да не ги…

Од формирањето на нашето Друштво во 2009…