(Фото-галерија) Положување на цвеќе по повод 81-годишнината…

Делегации на локалната и централната власт положија…

81 година од депортацијата на македонските Евреи

Еврејската заедница во Република Македонија (ЕЗРМ) и…

79 години од ослободувањето на „пеколот на…

Денеска е Ден на сеќавање на Холокаустот,…

Пендаровски: Да се спротивставиме на секое зло…

По повод 27 јануари, Меѓународниот ден за…

Ердоган: Европските лидери се обземени со срамот…

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави денеска…

БРАВО: Италија отвара Музеј на Холокаустот во…

Музеј посветен на сеќавањето на Холокаустот постои…

(Видео) Бугарскиот академик Атанасов: Бугарија соработуваше со…

Нема дискусија дека Бугарија е сојузник на…

(Видео) Израелски историчар од Скопје: Сра*е е…

Несомнено е дека за депортацијата на македонските…

БРАВО: Бугарски професор го поддржува Пендаровски во…

Се приклучувам на повикот на македонскиот претседател,…

Груевски: Македонија е единствена земја во светот…

Поранешниот премиер Никола Груевски по повод 80-годишнината…