Подољак ја подбра Меркел за изјавата дека…

Советникот на украинскиот претседател, Михаил Подољак ја…

Меркел: Направив се за да ја спречам…

Поранешната германска канцеларка Ангела Меркел рече дека…

Меркел наградена со највисокиот орден за заслуги…

Поранешната канцеларка на Германија, Ангела Меркел е…

Меркел денеска добива највисоко државно одликување во…

Претседателот на Германија, Франк-Валтер Штајнмајер, денеска на…

“Војните завршуваат на преговарачка маса”: Меркел откри…

Поранешната германска канцеларка Ангела Меркел изјави во…

Шолц ја искара Меркел: Трошела многу, да…

Кабинетот на германскиот канцелар ја предупреди својата…

Меркел: Не жалам за мојата одлука Германија…

Поранешната канцеларка Ангела Меркел изјави дека не…

Спасовски ја пофали Меркел: Таа е голем…

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вечерва…

Меркел не се откажува: Траен мир во…

Одржлив мир во Европа може да се…

Песков одби да коментира за можното посредување…

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков одби да…