Песков одби да коментира за можното посредување…

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков одби да…

Шолц со пофалби за политиката на Меркел:…

Германскиот канцелар Олаф Шолц ја пофали политиката…

Подољак ја подбра Меркел: Ако знаевте дека…

Украина ја критикуваше поранешната германска канцеларка Ангела Меркел откако…

Меркел “му раскина” на Путин: Нема оправдување…

Руската воена инвазија на Украина е „брутален…

Меркел: Руската инвазија врз Украина е брутален…

Руската инвазија врз Украина е „брутален напад…

Меркел децидна: Одлуката да не ја примиме…

Меркел: Одлуката да не се прими Украина…

Зеленски со обвинувачка покана до Меркел и…

Украинскиот претседател Зеленски ги покани поранешните германски…

Партијата на поранешната канцеларка Меркел: Треба да…

Германските опозициски демохристијани (ЦДУ) се против целосно…

Ограбeна поранешната германска канцеларка Ангела Меркел

Додека пазарела во продавница вчера била ограбена…

Избран наследникот на Меркел: Денес изгласан нов…

Фридрих Мерц денеска на партиска конвенција со…