Сепак ќе остане пензионерка: Меркел одби неверојатна…

Поранешната германска канцеларка Ангела Меркел лично му…

Меркел доби понуда од Гутереш да работи…

Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш и…

Меркел и во пензија е најпопуларна меѓу…

Се зголемува популарноста на поранешната германска канцеларка…