Вашингтон: Не вршиме притисок за примирје врз…

Вашингтон нема да врши притисок врз Киев…

Во своето последно интервју Кисинџер објасни што…

Поранешниот американски државен секретар Хенри Кисинџер во…

Pуски експерти: Оcтин ѝ донесе “пилула за…

Руските експерти и официјални лица ја толкуваат…

Вашингтон ќе додели дополнителни 100 милиони долари…

Американското Министерство за одбрана објави дека Вашингтон…

Вашингтон: Речиси е невозможно целосно да се…

Белата куќа вели дека верува оти Израел…

Се потрошија парите: Вашингтон предвидува тешка зима…

Претстојната зима ќе биде уште потешка за…

Москва до Вашингтон: Погледнете ја вистината во…

Американските власти ќе бидат принудени да ја…

(Видео) Над 100 000 луѓе на улиците…

Вчера имаше масовни пропалестински протести во Вашингтон,…

НАТО никогаш не претендирал на ниту милиметар…

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен изјави дека…

Што се случува со Зеленски, дали почна…

Зеленски само што пристигна во Вашингтон каде…