Путин: Цел свет им се смее на…

Светот им се смее на некои од…

Германската економија ќе забави без зелена транзиција

Неизвесноста околу распределбата на фондовите ја влоши…

Ќе падне Владата на Шолц? Се бараат…

Лидерот на Христијанско-социјалната унија (ЦСУ), Маркус Зодер,…

Премиерот на Баварија: Германија е во „сериозна…

Владата на канцеларот Олаф Шолц е „целосно…

Штајнмајер вети непоколеблива поддршка за Израел од…

Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер вети непоколеблива поддршка…

Германскиот претседател во дводневна посета на Израел

Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер пристигна попладнево во…

Бербок: Украина ќе ја „зајакне ЕУ“

Аналена Баербок вели дека не треба да…

Европската централна банка ја предупредува Германија да…

Претседателката на Европската централна банка (ЕЦБ) Кристин…

“Билд”: САД и Германија ќе ја пpинудат…

САД и Германија имаат намера да ја…

Шолц му се обрати на Путин: Време…

Германскиот канцелар Олаф Шолц објави дека на…