Еден од седум Британци верува дека Трас…

Само еден од седум Британци верува дека…

Зеленски ја испофали Трас: Отсекогаш била на…

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, денеска изјави…

Фон дер Лајен ѝ честиташе на Трас:…

Шефицата на Европската комисија, Урсула фон дер…

Трас може да го надмине Џонсон во…

Британската министерка за надворешни работи Лиз Трус,…

Русите сметаат дека изјавите на Трас за…

Изјавите на Лиз Трас, која победи на…

Британија утре ќе добие нов премиер

Во Велика Британија утре ќе биде објавен…

Трас најавува намалување на даноци доколку стане…

Шефицата на британското Министерство за надворешни работи,…

Лиз Трас: Рецесијата во Британија не е…

Фаворитот во трката за лидерската позиција на…

По пет рунди гласање: Лиз Трас и…

Доскорешниот министер за финансии Риши Сунак и актуелната министерка…

Лиз Трас ќе се кандидира за лидер…

Шефот на британската дипломатија Лиз Трас ја…