Ковачевски: Цената на млекото и лебот намалена…

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски денеска порача…

Бектеши очекува намалување на цените на млекото!

Во делот на млекото и млечните производи…

Продолжува забраната за извоз на млеко од…

Владата на Србија на денешната седница ја…

Нема неоправдано зголемување на цените на млекото,…

Државнинот пазарен инспекторат не нашол неоправдано зголемување…

Млекото, сирењето, кашкавалот ќе станат луксуз: Нов…

Поскапуваат дел од млечните производи од следната…

Голем недостиг, се прават залихи: Србите доаѓаат…

Големиот недостиг од млеко на полиците во…

Николовски уверува: Брашно, зејтин и млеко ќе…

Брашното, зејтинот и млекото нема да недостигаат…

Србија ја ограничи цената на млекото и…

Владата на Србија на денешната седница донесе…

“Ова е веќе мерка”: Владата ја укина…

На денешната редовна седница, со цел да…

Од денеска пониски цени на горивата, а…

Цените на горивата се намалуваат од денеска,…