БОМБА од Вучиќ: Би можел да се…

Вучиќ одговорил дека размислува да купи време…

ССМ ќе бара оставка од сите пратенци…

Јавно ќе бараме оставка од тие пратеници…

Кирил Петков ја достави оставката, ова се…

Бугарскиот премиер Кирил Петков поднесе оставка од…

Францускиот премиер поднесе оставка

Францускиот премиер Жан Катекс денеска поднесе оставка, соопштија од…

ШОК: Првиот човек на Лукоил поднесе оставка…

Вагит Алекперов, еден од најбогатите луѓе во…

Ковачевски ја прифаќа оставката на Зекири: Тоа…

Ја почитувам одлуката на Мухамед Зекири да…

Пандов: Нормално е ние да бараме оставка…

Во вечерашното гостување во дебатната емисија „Само…

Црногорскиот премиер како Заев: Во оставка, ама…

Црногорскиот премиер во заминување Здравко Кривокапиќ на…

Во столчето седнува Кичеец: Велјаноски поднесе оставка…

Димитар Велјаноски поднесе неотповиклива оставка од местото…

Димитров: Поради ставовите за преговорите со Бугарија…

Поранешниот вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров,…