(Видео) Огромни огнени пламени голтнаа цел трговски…

Голем пожар избувна во трговскиот центар Арши…

Пакистан поднесе барање за приклучување кон БРИКС

Исламабад поднесе барање за приклучување кон БРИКС…

Во пограничен инцидент во Кашмир загина индиски…

Во вчерашната престрелка помеѓу индиските и пакистанските…

Пакистан прогласи вонредна состојба поради енормното загадување…

Пакистанските власти денеска воведоа „вонредна состојба“ во…

Илјадници луѓе на митинг во Пакистан против…

Илјадници приврзаници на главната пакистанска верска политичка…

70 мигранти од Пакистан, Сирија, Ирак пронајдени…

На 26/27.10.2023, во периодот од 20.00 до…

Ескалација и во Кашмир, светот пред нова…

Пакистанските ренџери отворија оган врз индиски граничен…

Шефот на генералштабот на Пакистан: Ако Израел…

Шефот на генералштабот на Пакистан го предупреди…

САД посредувал за договор помеѓу ММФ и…

Вашингтон беше лут на претходната влада на…

Вознемирувачко видео: Се урна хеликоптер на пакистанската…

Двајца офицера на пакистанската морнарица и еден…