Премиер Албанец ќе ги теши незадоволните во…

На многу коментираната средба на раководството на…

Демонстрантите упаднаа во канцеларијата на премиерот: Хаосот…

Демонстрантите денеска упаднаа во канцеларијата на премиерот…

Директори и членови на УО земале поголеми…

Премиерот Димитар Ковачевски, говорејќи за потребата од реформа…

Да се примени и кај нас?: Словенечкиот…

Роберт Голоб, новиот словенечки премиер за бирање…

Францускиот премиер поднесе оставка

Францускиот премиер Жан Катекс денеска поднесе оставка, соопштија од…

Синдикатот на администрација и државна управа бара…

Синдикатот на администрација и државна управа (САДУ)…

Падна договор: Црна Гора добива малцинска влада…

Претставниците на Граѓанското движење УРА, СНП и…

Експресна реакција: Хрватскиот премиер веднаш го разреши…

Хрватскиот премиерот Андреј Пленковиќ денеска го разреши…

Драма во Либија: Премиерот преживеа атентат

Абдул Хамид ал-Дбеиба, премиерот на Националното единство…

Црногорскиот премиер како Заев: Во оставка, ама…

Црногорскиот премиер во заминување Здравко Кривокапиќ на…