Зеленски ќе се сретне со Бајден

Двајцата лидери ќе разговараат за заеднички воени…

Путин: Русија и Иран „градат моментум“ во…

Двете нации соработуваат на различни полиња, од…

Средба Блинкен – Абас во Рамала

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска во…

Трилатерална средба за обнова на соработката помеѓу…

Министрите за надворешни работи на Јужна Кореја,…

Лавров утре во посета на Техеран, Иран

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров утре…

Турскиот министер за надворешни работи Фидан се…

Турскиот министер за надворешни работи Фидан се…

Бајден најави можна средба со Си Џинпинг…

Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска изјави дека…

Средба на азербејџански и ерменски претставници во…

Под покровителство на претседателот на Советот на…

Средба Вучиќ-Ердоган во Њујорк

Претседателите на Србија и Турција, Александар Вучиќ…

Путин и Ким се ракуваа: Русија ќе…

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека Москва…