(Видео) Западот на нозе: Кина тестираше мистериозна…

Според проценките на воениот порталот „The War…

САД стравува од кинеска инвазија на Тајван:…

Соединетите држави ќе го преземат „секој чекор“…

Рускиот министер за финансии: Санкциите ги туркаат…

Планирано е да се создаде систем сличен…

Русите почнаа да штедат во јуани: Зголемени…

Руските банки забележаа нагло зголемување на бројот…

Кинескиот министер за надворешни: Силно ја поддржуваме…

Помошникот министер за надворешни работи на Кина и портпаролка…

Кина со строго предупредување: Ќе преземеме остри…

Велат дека таквата посета сериозно ќе влијае…

Пропуст во санкциите: Кинеските компании купуваат руска…

Кинеските купувачи понудија руската сурова нафта да…

Кина повика на разум: Што ќе ви…

Повик на Кина за здрав разум: Што…

Кина притиска: САД да одговорат дали Псаки…

Кина ги повика САД да го решат…

Захарова кон Западот: Слабо ви иде историја…

Захарова: Западот не може да ја заплаши…